KOIVA JÕGI (GAUJA)

      Koiva (Gauja) jõgi on väga puhta veega jõgi. Seda jõge mööda võite Te sõita kuni kaks nädalat. Valgast kuni Siguldani on jõe lõik huvipakkuvam. Unistuste jõgi
Ülemjooksul jõgi supleb liiva sees. Pehmed liivakaldad lõhutakse ning vanad jõesängid jäävad sinnapaika. Lõhutud liivamägedest saavad liivarannad. Ülemjooks on väga kurviline ja iga kurv on pehme, peene liivaga rand. Ideaalne ujumiseks ja päevitamiseks. Erinevalt Eesti jõgedest on Koiva jõe kaldad nõgese- ja kõrkjavabad. Ainult "Viimse reliikvia" võtteplatsil eraldab vett ja kallast pajuvõsa.
      Strenèist Volmarini (Valmierani) voolab jõgi põlismetsade vahel, Volmarist Siguldani olete aga Koiva jõe looduskaitsealal . Siguldale lähemale jõudes, muutuvad kaldad kõrgemaks. Jõel pole ka paise. Jõgi sobib hästi peredele puhkamiseks aga ka teistele, kes eesti jõgedele vaheldust otsivad. Jõe kohta on ilmunud kunagi sotsialismi ajal tutvustav eestikeelne raamatuke. Rohkema info saamiseks pöörduge minu poole, raamatukokku või veel parem- tulge matkale.

Tagasi


JÕED!
SOOVITUSED!
UUDISED!
KONTAKT!KONTAKT

Kalle Teras

Arveldusarve:
Ebru Matkad OÜ, EESTI ÜHISPANK
A/a 10 2200 2831 9019

Telefon:
GSM 516 0279
776 5398

E-post:
ebru@hot.ee